, ,

Jak wymienić silikon wokół wanny i brodzika?

Wstęp do wymiany silikonu

Ślady pleśni, ciemne plamy czy odchodzący silikon – to wszystko sygnały, że nadszedł czas na wymianę uszczelki wokół wanny lub brodzika. Prace te nie są skomplikowane, ale wymagają cierpliwości i precyzji. W tym artykule pokażemy krok po kroku, jak prawidłowo wymienić silikon w łazience.

Ważne jest jednak, aby pamiętać, że silikon powinien być wymieniany co kilka lat, niezależnie od stanu, w jakim się znajduje. Dlaczego? Ponieważ z czasem traci swoje właściwości uszczelniające, a to może prowadzić do powstania wilgoci i pleśni w miejscach, których nie jesteśmy w stanie zauważyć.

Potrzebne narzędzia i materiały

Przed przystąpieniem do wymiany silikonu, upewnijmy się, że mamy wszystko, czego potrzebujemy. Do pracy przyda nam się:

  • Silikon sanitarny (w tubie)
  • Pistolet do silikonu
  • Nóż do silikonu
  • Środek do czyszczenia i odtłuszczania
  • Rękawice ochronne

Proces wymiany silikonu krok po kroku

Krok Opis
Usuwanie starego silikonu Używając noża do silikonu, delikatnie odetnij stare uszczelnienie. Bądź ostrożny, aby nie uszkodzić powierzchni wanny czy brodzika.
Czyszczenie powierzchni Po usunięciu silikonu, miejsce, w którym był, trzeba dokładnie oczyścić. Do tego celu użyjmy środka do czyszczenia i odtłuszczania. Pozostawmy powierzchnię do wyschnięcia.
Nakładanie nowego silikonu Nowy silikon nakładamy za pomocą pistoletu do silikonu. Pamiętaj, aby nakładać go równomiernie, bez przerw. Po nałożeniu silikonu, wygładź go przy użyciu specjalnej łyżki lub palca (najlepiej w rękawiczkach).

Najczęściej zadawane pytania

Jaki silikon wybrać do łazienki?

Wybierając silikon do łazienki, zwróć uwagę na to, aby był to silikon sanitarny. Charakteryzuje się on odpornością na wilgoć i pleśń.

Jak długo schnie silikon?

Przeczytaj  Altanka ogrodowa – jak zabudować jej ściany?

Czas schnięcia silikonu zależy od jego rodzaju, ale zazwyczaj wynosi od 12 do 24 godzin. Pamiętaj, aby w tym czasie nie korzystać z wanny lub brodzika.

Czy mogę samodzielnie wymienić silikon?

Tak, wymiana silikonu nie jest skomplikowana i z pewnością poradzisz sobie samodzielnie, jeśli będziesz postępować zgodnie z naszymi wskazówkami.

Oceń poradę
0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *